top of page

"15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej" - konferencja

29 maja br. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowaliśmy debatę z udziałem samorządowców, która z regionalnej perspektywy podsumowała 15. rocznicę akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Wśród prelegentów znaleźli się liderzy realizacji programów unijnych w województwie: Małgorzata Tudaj - Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski, Kordian Kolbiarz - Burmistrz Nysy, Krzysztof Reinert - Zastępca Burmistrza Gogolina, Ryszard Zwojewski - Kierownik Programów Rozwojowych w Urzędzie Miejskim w Prudniku. W debacie uczestniczyły również Justyna Sperczyńska i Katarzyna Juszczak z Oddziału Programów Rządowych i Europejskich Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Opolscy samorządowcy mieli okazję zaprezentować bogaty dorobek ostatnich lat, podkreślając jak ważne w tym kontekście jest członkostwo Polski we Wspólnocie. Dzisiaj Opolszczyzna jest pięknym i prężnie rozwijającym się regionem, który efektywnie wykorzystał programy unijne. Uczestnicy konferencji podkreślali wielką wartość, jaką jest umiejętność współpracy samorządów z województwa opolskiego dla dobra całego regionu i bez której nie można by osiągnąć tak spektakularnych rezultatów.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Marcina Ociepy - Wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii oraz Adriana Czubaka - Wojewody Opolskiego

1 wyświetlenie

Comments


bottom of page